Nemáte čas na úklid? Najměte si úklidovou službu, je to naprosto normální

Čistota je půl zdraví, ale kde brát tolik času, abyste se kromě práce stihli věnovat i svým nejbližším? Pokud vám došla trpělivost, protože jste opět strávili víkend s mopem v ruce, zvažte profesionální pomoc. Nebudete první, a už vůbec ne poslední – o úklidové služby jeví Češi rok od roku větší zájem. Co byste měli vědět a na co si dát pozor? Vše podstatné najdete v tomto článku.

Není to drahé? Naopak, pravděpodobně ušetříte

Úklid domácnosti je časožrout jako žádný jiný. Ale když přijde řeč na úklidové služby, většina lidí je automaticky odmítá s tím, že jsou příliš drahé, a navíc si „nechtějí do domácnosti pouštět někoho cizího“. Ve skutečnosti však může úklid pod taktovkou specializované firmy domácímu rozpočtu ulevit – čas, který člověk jindy stráví úklidem, lze využít daleko efektivněji. A co se týče strachu ze ztráty soukromí, stačí si vybrat opravdové profíky, kteří garantují diskrétnost.

Perfektně čisté prostředí

Další důvodem, proč pravidelně využívat služby zavedené „úklidovky“, je kvalita úklidu. Trpíte-li  po vykonaném úklidu pocit, že má vaše domácnost k dokonalosti ještě poměrně daleko, pak je správný čas, abyste žezlo předali profesionálům. Je logické, že není ve vašich časových možnostech sledovat nejnovější trendy v oblasti úklidu a naprosto přirozené, že se příliš nevyznáte v různých technologiích. Ostatně nejste „z oboru“. Kvalifikovaní zaměstnanci úklidové služby však ano a moc dobře vědí, jaké prostředky a zařízení (ne)používat.

Ztráta soukromí či krádeže určitě nehrozí

Většina potenciálních zájemců o úklidové služby nakonec uzná, že se vyplatí finančně, ale někteří se přesto bojí nenechavých zaměstnanců. Riziko lze jednoduše eliminovat výběrem úklidové firmy. Budete-li se řídit referencemi a selským rozumem, nemáte se čeho bát.

Příkladem spolehlivé firmy je EkoBIT. Na trhu je přes dvacet let, používá propracovaný kontrolní systém (včetně aplikace pro sledování na mobilním telefonu) a zaměstnává pouze ověřené a stálé pracovníky. Garancí kvality jsou desítky dlouhodobých klientů, jejichž reference najdete na Ekologickyuklid.eu.

Krepové povlečení jako dobrá volba? Ano! Přečtěte si, proč…

Vybrat to správné povlečení není jen tak. Chcete-li, aby pocity při usínání neměly daleko do nirvány, měli byste vzít v úvahu několik základních kritérií. Klíčovou roli hraje především materiál. Pokud jste zatím nenašli svého favorita, pak jsou následující tipy určeny právě pro vás. Prozradíme vám, proč je tak populární krepové povlečení a jaké jsou jeho specifické výhody. Možná se vám zalíbí natolik, že si ho obratem pořídíte.

Výhody krepového povlečení v kostce

Krep poznáte na první pohled. Je charakteristický vlnitým a zrnitým povrchem. Pravý krep se vyrábí z krepových přízní s vysokým zákrutem, a to rovnou ze tří druhů materiálů – kreponu, šifonu a žoržetu. Jednotlivé materiály se liší především váhou. Kromě pravého krepu je k mání také povlečení z louhového krepu a polokrepu.

Chcete-li mít jistotu, že vám krepové povlečení přinese největší užitek, neexperimentujte a vsaďte na klasiku v podobě stoprocentní bavlny. K jejím výhodám patří dobrá savost, prodyšnost a komfort. Pro krepové povlečení české výroby je typický i velmi příjemný povrch.

A teď to nejlepší. Dobrou zprávou pro každého, kdo se vyhýbá žehlení jako čert kříži, je fakt, že se krepové povlečení nemusí žehlit. Údržba je díky tomu ještě jednodušší a rychlejší než v případě jiných materiálů.

Na kolik vás krepové povlečení vyjde?

Není krepové povlečení nad vaše finanční možnosti? Cena je samozřejmě důležitým kritériem a většina lidí na ni při výběru povlečení přihlíží, ale přesto byste se měli soustředit především na kvalitu. Na druhou stranu můžete s trochou štěstí narazit i na prvotřídně zpracované a přitom levné krepové povlečení. Takové výrobky vydrží mnohem déle než podezřele levné povlečení z tržnice.

Došli jste k závěru, že to s krepem zkusíte? Poohlédněte se po něm třeba ve známém internetovém obchodě Rodinnebaleni.cz, kde najdete povlečení všech standardních i méně obvyklých rozměrů. Ideální velikostí pro prodlouženou deku je krepové povlečení 140×220.

Dětské pokoje pro miminka a batolata mají své zvláštnosti

Je jen málo místností v bytě, které během několika let podléhají radikálním změnám podle potřeb obyvatel. Určitě k nim patří dětské pokoje, které je nutno přizpůsobovat růstu a potřebám dětí podle jejich věku a zálib. Pokud rodiče při zařizování dětského pokoje přemýšlejí dopředu, nemusí při obměnách vydávat příliš velké finanční částky, a přesto bude pokoj odpovídat nárokům dítěte a splňovat i módní trendy. Dobrou volbou je variabilita jednotlivých kusů nábytku, se kterými lze dobře pracovat.

Miminko má minimální nároky na vybavení pokoje

I když rodiče v nadšeném očekávání příchodu potomka zařizují dětský pokoj spoustou vybavení, potřebuje miminko jen málo – postýlku, která mu skýtá bezpečí, a matraci nejvyšší kvality. Dobré je pořídit model s polohovatelným roštem a bočnicí s možností spouštění. Dalším užitečným, i když ne nezbytným kusem nábytku je přebalovací pult. Je možné koupit hotový výrobek nebo upravit komodu, která pak bude využita jako komoda klasická. Zásuvky u komody lze využít k uložení náhradních pln a kosmetiky, potřebné k přebalování.

Batolecí období musí být bezpečné

V období lezení a prvních krůčků potřebuje dítě především bezpečné prostředí pro své pokusy. Pro ně potřebuje samozřejmě i dostatečný prostor. Dětská postýlka je nahrazena menším lůžkem nebo rovnou postelí pro dospělé. Určitě se nevyplatí šetřit na matraci a roštu, lze pořídit i zásuvku pod postel, do které mohou být uloženy třeba hračky. Veškerý nábytek musí být ze zdravotně nezávadných materiálů, bez ostrých hran a opatřený bezpečnostními prvky, jako jsou zábradlíčka nebo pojistky.

Prostor pro hraní je důležitý

Pořizujte jen ten nejnutnější nábytek, tak, aby zbylo dost místa pro hry vašeho dítěte. Skříň, dočasné police a hračky v úložných boxech budou zcela dostačující. Nábytek by měl zabírat pouze jednu stěnu pokoje, plánován by měl být tak, aby ho bylo v budoucnu možno bez obtíží doplnit o další prvky nebo využít jinde. Na různé skříňky, stolky, psací stůl a knihovničky bude dost času později. Nezapomeňte, že v dětském pokoji mohou být mnohem pestřejší barvy, děti ocení i barevný nábytek, Vše je pak možno ještě doladit pomocí nejrůznějších doplňků.

Dlouhodobý kvalitní spánek na nové matraci

Spíte špatně a ráno se probouzíte s pocitem, že jste si vůbec neodpočinuli? Trvá tento stav již delší dobu a vy se cítíte vyčerpaně a unaveně, a těžko hledáte energii pro každodenní činnosti? Na vině může být místo, na kterém odpočíváte, a jeho vybavení – tedy postel a matrace. Matraci je potřeba dobře vybrat a pak o ni pečovat, jinak nebudete spokojeni a kvalitního spánku se nedočkáte. Navíc se jedná o větší a dlouhodobou investici, která si péči jistě zaslouží stejně jako ostatní kusy nábytku.

Nepodceňte výběr matrace

Při výběru matrace je dobré volit obezřetně, ideálně u prověřených a spolehlivých obchodníků, kteří umějí poradit a u kterých nebude problém s případnou reklamací. Kupující by se měl zaměřit také na materiál matrace – každému vyhovuje jiná tuhost. K nejoblíbenějším patří matrace sendvičové, složené z různých vrstev. Ty mohou mít z každé strany odlišnou tuhost i povrchovou úpravu – například pro léto a pro zimu. Velkou oblibu získávají také matrace s paměťovou pěnou.

Zvolte odpovídající rošt

Ať si vyberete sebelepší matraci, nepomůžete si ke kvalitnímu spánku, pokud současně nepořídíte také vhodný a matraci odpovídající rošt. Pokud vyberete špatně, matrace se poničí a velmi se sníží její životnost. Levné a jednoduché laťkové rošty nemusí být tou nejlepší volbou. Kvalitnější jsou rošty lamelové, ideálně s větším počtem lamel a s možností nastavení jejich polohy i odporu.

Jak pečovat o matraci

Pokud jste si nezakoupili některou z levných matrací a investovali jste do nového výrobku několik tisíc, určitě budete chtít, aby vám matrace vydržela co nejdéle. Před špínou a opotřebením můžete matraci ochránit pořízením chrániče matrace. Ten lze bez obtíží sundat a vyprat v pračce, takže matrace zůstane dlouho zachovalá a bez deformací. S chráničem bude matrace také měkčí. Pravidelně větrat a matraci otáčet zabrání proleženinám a nahromadění prachu a roztočů.

Jak zařídit svou první kuchyň

Nové bydlení pro rodinu, první samostatné bydlení nebo začátek společného života s partnerkou nebo partnerem? V novém bytě budete potřebovat také nové vybavení. Náročné bývá zvláště zařízení moderní kuchyně tak, aby dobře vypadala, byla plně funkční i pohodlná. Jak vybrat linku, spotřebiče i další nábytek? Sepište si seznam, co vše budete potřebovat a vyrazte na nákupy. A pokud byste si nevěděli rady, vždy se můžete obrátit na odborníky.

Co vše k zařízení potřebujete

Když se pouštíte do zařizování nové kuchyně sami, vyplatí se plánovat a sestavit si soupis všeho, co budete muset pořídit. Určitě se zaměřte na

  • elegantní a funkční kuchyňskou linku
  • sladěnou a odolnou pracovní plochu
  • chladničku odpovídajících rozměrů
  • sporák s elektrickou troubou
  • úspornou myčku
  • malé elektrospotřebiče odpovídajícího designu

Začněte kuchyňskou linkou

Hlavní součástí kuchyně bývá vždy kuchyňská linka. Zaměřte se na úložné prostory. Nezapomeňte si spočítat, kolik prostoru a jaké velikosti budete potřebovat. Vyberte tvar linky takový, jaký vyhovuje prostoru ve vašem bytě. Nejčastěji využívaným tvarem kuchyňské linky je linka ve tvaru písmene L. Je k ní pohodlný přístup a šetří místo. Může u ní vařit celá rodina, pracovní plocha je dostatečně velká. Rovnou kuchyňskou linku preferují tam, kde vaří jen jeden člověk. Není u ní potřeba příliš přecházet. Módní začínají být kuchyňské ostrůvky, originální řešení, které může sloužit i k odkládání, práci i vaření.

Kuchyňské spotřebiče vybírejte podle kvality

Jaké spotřebiče do nové kuchyně vybírat? Můžete začít chladničkou, počítejte s objemem okolo 60 litrů na jednu osobu, u mražáku s 20 litry. Zvolte buď chladničku stojící samostatně, nebo zabudovanou do kuchyňského nábytku. Ušetřete si úklid i finance a zabudujte do linky i myčku. Troubu a sporák vyberte podle svých preferencí, nejoblíbenější jsou elektrické sporáky vybavené sklokeramickou nebo indukční deskou. Řiďte se i energetickou náročností. Nezapomínejte ani na malé spotřebiče, například kávovar, rychlovarnou konvici, mikrovlnnou troubu a další drobné elektrovybavení.

Jídelna součástí kuchyně

V mnohých domácnostech slouží kuchyně i jako jídelny. To znamená zařízení jídelním stolem a židlemi nebo jídelní lavicí. Při jejich výběru je nutné zaměřit se také na barvy a jejich sladění. Stěny, závěsy, nádobí i dekorace by měly být v barvách, které se doplňují. Důležitý je i výběr materiálů, který však musí vycházek i z vašich finančních možností a nároků na odolnost a údržbu. Výběr je obrovský a možnosti velmi široké, takže vybrat si může opravdu každý.

Vybíráme stoly a stolky

Jak se zpívá ve známé písni, kdo židli má, bydlí – ale co by byla židle bez stolu? V každé domácnosti se nachází větší počet stolů a stolků a každý z nich slouží jinému účelu. Při výběru je potřeba vzít v úvahu mnoho věcí, které by měly volbu ovlivnit, výška, zásuvky, materiál, povrchová úprava, barva a další. K funkčním stolům patří například stůl pracovní, ke stolům sloužícím jako ozdoba nebo pro větší pohodlí patří konferenční stolek.

Jaké vlastnosti by měl mít pracovní stůl

Pracovní stůl je čím dál důležitější součástí domácnosti – stále více lidí totiž pracuje z domova nebo se věnuje práci s počítačem – a k tomu je potřeba pohodlí i zdravé sezení. Pracovní stůl tedy musí mít odpovídající parametry, především výšku přiměřenou výšce uživatele. Pracovní deska by se měla pohybovat od 65 cm výšky, prostor pro nohy by měl mít alespoň 60 cm. Sezení u stolu by mělo umožnit polohu zad i nohou kolmo k zemi. Pokud stůl používají různí uživatelé, vyplatí se investovat do stolu s nastavitelnou výškou.

Povrch pracovního stolu

U pracovního stolu jsou doporučeny spíše neutrální nebo přírodní barvy, výrazné nebo ostré barvy rozptylují pozornost. Také lesklý povrch se nedoporučuje, odráží světlo a odlesky nejsou při práci příjemné. Proto přednost dostává matný povrch. Jeho konečná úprava by měla být taková, aby byl lehce čistitelný a odolný proti poškození. Základními vlastnostmi je funkčnost a praktičnost a samozřejmě i snadná údržba. Ta je preferována především u pracovních stolů určených dětem. Materiálově by měl pracovní stůl zapadat mezi okolní vybavení, aby nepůsobil rušivě.

Konferenční stolek elegantní i praktický

I konferenční stolek musí zapadnout mezi stávající vybavení, především se musí hodit k sedací soupravě. Vzhledem k tomu, že se okolo stolku pohybují členové rodiny a často také malé děti, je vhodné vybírat výrobek nejen s vhodným designem, ale také stabilní a bezpečný, ideálně se zaoblenými rohy. Praktické jsou stolky s poličkami nebo zásuvkami, do nichž lze odložit například noviny, ovladače a podobně. I materiály mohou být různé, ovšem přednost by měly mít konferenční stolky se snadnou údržbou.

Přivítejte jaro na zahradě se zahradním altánem

Když se řekne altán, můžete si představit okrasnou stavbu na zámecké zahradě, nebo jednoduchý altán na zahrádce rodinného domu. Plátěné zahradní altány jsou dnes něčím, co si může dovolit každý. Zahradní stan nebo altán umístíte na vhodné místo v zahradě, vybavíte zahradním nábytkem a pak už můžete relaxovat, ukrývat se před sluníčkem nebo oslavovat s přáteli – a nemusíte spoléhat na přízeň počasí.

Široký výběr, příznivé ceny

Relaxace, romantika, zábava – to jsou zahradní altány a stany. Nemusíte si budovat komplikovanou stavbu, stačí jednoduchá skládací konstrukce s plachtou a máte po starostech na celé léto – a na zimu stačí složit a uklidit, žádná údržba, žádné starosti. Vybere si opravdu každý – v nabídce jsou různá provedení, tvary i velikosti v mnoha barvách, které se hodí do každého exteriéru. I ceny jsou přiměřené, takže pořízení zahradního stanu vaši kapsu rozhodně nezruinuje. A dobře zvolný model se bude hodit přesně tam, kde ho mít chcete.

Jak vybírat zahradní stan

Pokud chcete zahradní stan přesně pro vaše potřeby, musíte především zvolit tu správnou velikost. Zvažte, kolik lidí se nejčastěji na vaší zahradě pohybuje – pro velké oslavy můžete zvolit zahradní stany 3×6 metrů, pro běžné rodinné posezení stačí 3×3 metry. Klasická levná konstrukce, kterou musíte postavit, je jednoduchá, ovšem pracujete s několika díly a stavba trvá déle. Nůžková konstrukce je o něco dražší, ale použití e rychlé – stačí roztažení a konstrukce pro plachtu je připravena.

Design, odolnost a vybavení

Tvar a vzhled stanu mohou často při výběru rozhodnout. Můžete mít jednoduchý základní tvar nebo některou z náročnějších atypických variant. I barevná provedení nabízejí mnoho možností. Tmavé barvy sice pouští více tepla, ale lépe se udržují, skvrny na světlém provedení nepůsobí přitažlivě a často je není možné vyčistit. I odolnost je důležitá, běžně stačí stanové plátno, pokud však má stan fungovat i jako dobrá ochrana proti dešti, je lepší zvolit potah s příměsí PVC. Je sice dražší, ale stan vydrží dlouho dobu a investice se vrátí. Také nezapomeňte na zahradní stůl a lavice – ty do zahradního altánu patří.

Křeslo pro okrasu i odpočinek

Ke kusům nábytku, které nemohou chybět v žádném bytě, patří bezesporu křeslo. Může být součástí sedací soupravy, pevné, otočné, polohovací, s podnožkou nebo bez ní. Křeslo však nemusí být jednotnou součástí vybavení, ale může se stát zcela samostatnou dominantou části místnosti nebo zajímavým vyplněním některého z koutů či výklenku. Může posloužit k odpočinku nebo k některým volnočasovým aktivitám, jako je například četba.

Důležité je umístění

Ještě předtím, než se pro určitý typ křesla rozhodnete, zvažte, kde bude vámi vybrané křeslo umístěno. Okolo křesla by měl zůstat určitý volný prostor, proto by místo nemělo být příliš těsné. Ideální je výklenek s oknem, kde by křeslo v kombinaci s malým stolkem vytvořilo ideální místo pro pohodlí a relaxaci po rušném pracovním dni. Pokud křeslo zůstane součástí sedací soupravy, mělo by být umístěno tak, aby nepřekáželo při průchodu a aby nebylo nutné ho posunovat nebo dokonce přemísťovat. Poblíž křesla by měl zůstat prostor pro lampu a v dosahu by měla být i elektrická zásuvka.

Opěrka, područky a taburet

Od křesla očekáváme především pohodlí, ale také zdravé sezení. Vybranému kousku by určitě neměla chybět bederní opěrka, aby se páteř mohla pohodlně opřít. Ideální polohu zaručuje i podnožka, pokud ke křeslu nepatří, mže ji nahradit taburet. Ideálním výběrem je taburet s úložným prostorem, popřípadě na kolečkách pro snadné přemístění. Ruce si nejlépe odpočinou na područkách, opěrkách, díky kterým se svaly mohou dokonale uvolnit. Pokud se o ně opřete lokty, dokonale se vám uvolní zápěstí.

Volte i podle účelu

Pozor na volbu potahové látky – nesmí být ani příliš měkká, ani tvrdá. Má se sice přizpůsobit vašemu tělu, ale ne příliš. Nenáročné typy křesel mohou být vhodné pro příležitostné návštěvy, například jako součást sedací soupravy a v kombinaci s konferenčním stolkem poslouží pro krátké posezení například u kávy, ale určitě není vhodné pro relaxaci a každodenní využití. A chcete – li si dopřát dokonalou relaxaci, určitě byte ocenili například masážní křeslo.

Získejte úložný prostor v posteli z masivu

Pokud potřebujete více úložných prostor v ložnici a současně byste chtěli investovat do vysoce kvalitního a nadčasového nábytku, poohlédněte se po posteli z masivu, která je vybavena úložným prostorem. Nábytek z masivu je nejen kvalitní a vzhledný, ale vydrží dlouhou dobu. I když nepatří k nejlevnějším druhům nábytku, jedná se o výdaj, který se vám mnohokrát vrátí a bude stále módní. Nejedná se totiž o napodobeniny starých kousků, ale o zcela moderní a praktický nábytek.

Jakou postel a materiál zvolit

Postel z masivu a s úložným prostorem se hodí do každé ložnice, zvláště tam, kde volného místa není dostatek. Postele mohou mít různý tvar i rozměry, používají se odlišné druhy masivu, k nejoblíbenějším patří borovice nebo levnější smrk, náročnější kousky se vyrábějí například z dubu, buku nebo exotických dřevin. Tyto druhy se liší nejen vlastnosti a zabarvením, ale také přirozenou kresbou. Nabídka rozměrů vyhovuje všem, kteří chtějí jednolůžko nebo dvojlůžko a také těm, kteří mají rádi vyšší postele – zde je možno získat navíc větší úložný prostor.

Úložný prostor může mít různé podoby

Výhodou úložného prostoru pod postelí je úspora místa. Provedení bývá různé – buď jednoduchá volná plocha, do které lze umístit zásuvku nebo kontejnery, odklápěcí rošt s matrací, vestavěný výsuvný šuplík, a podobně. Je potřeba volit i podle možností přístupu k posteli, celkové volné podlahové plochy a dalšího nábytku v ložnici. Úložný prostor s obtížným přístupem by neměl smysl, požívání musí být bezproblémové a pohodlné. Váháte-li, zda máte dostatek prostoru, zvolte svrchní otevírání, které si na další místo neklade nároky.

Nezapomeňte na rošt a matraci

Žádná postel nejvyšší kvality nebude kompletní bez odpovídajícího roštu a matrace. Ani na nich se nevyplatí šetřit, jak rošt, tak matrace vám zajistí klidný a pohodlný spánek. Pokud byste si nevěděli rady sami, osvědčený prodejce vám rád poradí. Tam, kde budete vybírat postel z masivu, jistě bude v nabídce i rošt a matrace, které vám svou kvalitou budou vyhovovat. Pečlivě vybrané lůžko s matrací, roštem a úložným prostorem bude důstojným základem vaší ložnice, který lehce doplníte o další prvky.

Vylaďte svou koupelnu ve stylu Provence

Milujete styl jižní Francie, líbí se vám světlé sluneční prostory se spoustou světla a chtěli byste tohoto efektu dosáhnout i v koupelně? Pak si zvolte koupelnový nábytek z přírodních materiálů, ideálně s patřičnou patinou. Typickým znakem je také návrat do historie, čemuž odpovídá vybavení, dekorace a doplňky. Ty dodávají romantickou náladu a elegantní nenucený vzhled. Pastelové a světlé tóny celkový dojem umocní.

Co by v interiéru nemělo chybět

Mozaiková dlažba, či kameninové dlaždice, dřevěný natřený nábytek, bílé nebo krémové obklady, malba bílá, krémová, šedá nebo v pískových odstínech. Tento základ se kombinuje s něžnými odstíny růžové, modré, tyrkysové nebo základní levandulové. K tomu volně stojící vybavení koupelny, umyvadla a vana, ideálně na nožičkách. I kohoutky a zrcadlo mohou být historické, u sprchového koutu nebo vany je typická zástěna nebo sprchový závěs na kovové trubce. Skříně a skříňky je možno koupit nové s patřičnou patinou nebo starší, které lze podle potřeby upravit. Důležité jsou i odkládací plochy, různé závěsy a další vybavení. Vše vhodně doplní dekorace ze sušených květů.

Drobnosti dodávají originalitu

K dokonalému vzhledu francouzské Provence nesmějí v koupelně chybět další doplňky. K nim patří například kosmetické zrcátko, které se dá zavěsit na zeď nebo je vybaveno pružinou pro snadné přitažení. Atmosféru dotvoří i svícen, ideálně rustikální výrobek z černého kovu. Velikost lze zvolit podle celkového vzhledu koupelny, vhodné jsou svíčky s luční vůní nebo vůní levandule. Záclony do okna by měly být pouze jemné, neměly by chybět ani rolety ze dřeva nebo látky a samozřejmě poličky a pravé květiny v odpovídajícím truhlíku nebo květináči. Ty mohou stát i na odkládacím stolku. V dekoru levandule by měla být i keramika jako jsou držáky, misky na mýdlo nebo hrnky na vodu pro čištění zubů.

Posezení nejen ve vaně

V koupelně provensálského typu se lze i navečeřet nebo si číst. KK dokonalé pohodě napomůže dřevěná deska přes vanu, která poslouží jako stolek nebo místo na odložení mýdla či koupelnové kosmetiky. A určitě se vyplatí nejen úložné prostory, ale také místo, kde je možné se pohodlně posadit nebo si zde odložit oblečení. Dobrým nápadem bude určitě malé křeslo, ideálně z proutí nebo ratanu ve stejném designu jako odkládací košíky.

Starší články