Knižní tipy na Vánoce aneb Darujte zábavu i poznání

Vánoce jsou nejen časem pohody a klidu, ale zároveň představují skvělou možnost, jak někomu udělat radost skrze vánoční dárek. V případě, že ještě nemáte vybrány všechny dárky na letošní Vánoce, tak vězte, že výbornou možnost představuje darování knihy.

Za účelem toho, abychom vám případný výběr usnadnili, jsme si pro vás na následujících řádcích připravili 5 tipů na knihy, jejichž darováním zajisté potěšíte všechny obdarované a zároveň se jim tím postaráte o zábavu na dlouhé zimní večery a ruku v ruce s tím jim dáte šanci si rozšířit slovní zásobu a rovněž zajistíte i spoustu podnětů k zamyšlení, které mohou vést k rozšíření jejich obzorů.

Nejlepší víkend – Patrik Hartl

Tato kniha obdarovaného nejen potěší, když ji najde pod vánočním stromkem, ale zároveň mu může skvěle posloužit jakožto skvělá motivace do nového roku, neboť její hlavní protagonisty již nebaví stereotypní způsob života, a proto si dají novoroční předsevzetí, že jej od základu změní. To, jestli se jim to podaří samozřejmě neprozradíme, nicméně pokud se chcete humornou formou dozvědět o tom, jak lze od základu překopat svůj život, tak tato kniha představuje skvělou volbu.

Lazar – Lars Kepler

Pokud chcete potěšit některého z milovníků knižních detektivek, tak vězte, že darováním této knihy rozhodně nešlápnete vedle. Jedná se o počin švédských spisovatelů Alexandra a Alexandry Ahndorilových, vystupujících pod pseudonymem Lars Kepler, jenž pojednává o záhadě 2 vražd, které se sice staly v zcela odlišných částech Evropy – jedna na předměstí Osla a druhá poblíž německého Rostocku, ovšem během jejich vyšetřování vyjde na povrch, že mezi sebou mají více souvislostí, než by se na první pohled mohlo zdát.

Deník malého poseroutky 13: Radosti zimy – Jeff Kinney

Již třinácté pokračování oblíbeného deníku malého poseroutky je tentokráte zabalené do zimního kabátu, což z něj dělá ještě vhodnější vánoční dárek, než jakým byl doposud. Děj této knihy se odehrává ve čtvrti, kde bydlí Greg Heffley – hlavní postava, a kterou zasypaly hromady sněhu. Místní omladina se vydává této situace využít a zahajuje obří koulovačku. Koulovačka je to opravdu nelítostná, až v ní jde o život. Jak dopadne se můžete dočíst v této 224 stránkové publikaci.

Veselí – Radka Třeštíková

Další knihou ze seznamu vhodných vánočních dárků je titul nesoucí název Veselí od Radky Třeštíkové, který je primárně cílen na ženské publikum. Jedná se o román, jenž řeší dilema třiatřicetileté Elišky, která se rozhoduje mezi tím, zdali nadále žít stereotypní a strastiplný život v Praze či se odstěhovat na svojí oblíbenou Jižní Moravu. Nakonec se rozhodne pro Moravu, ale jak už to tak bývá, tak i tam ji čekají všemožné trable – s muži či sousedy.

Labyrint pohybu – Renata Červenková, Pavel Kolář

Posledním z výčtu je publikace od Renaty Červenkové s postřehy od erudovaného odborníka v oblasti zdraví a pohybu – profesora Pavla Koláře. Jde o vhodný dárek pro mladé i staré, neboť obsahuje užitečné rady, jak se vyvarovat věcem, které mají negativní dopad na naše fyzické i psychické zdraví. Kniha skvěle poslouží i jakožto motivace k pohybu a zdravému životnímu stylu, které bývají velice často zmiňovány i jakožto jedny z novoročních předsevzetí.

 

Kde pořídit knihy na Vánoce a jak na jejich nákupu ušetřit?

Obchodů, ať už kamenných či internetových, s knihami je nepřeberné množství a v jejich nabídce se není vždy snadné zorientovat. Nicméně, ať už se rozhodnete pro jakýkoliv obchod je dobré zjistit si především to, zdali je schopen dodat vámi požadovanou publikaci včas, to jest v tomto případě do Vánoc, neboť ty už takříkajíc klepou na dveře.

Například Alza.cz garantuje dodání knih, jež jsou skladem, do Vánoc, a to po celé České republice, pokud si je objednáte do 18.12., navíc pro opravdové opozdilce bude mít její obchod v pražských Holešovicích otevřeno i 24.12 a to v čase od 0:00 do 12:00.

V případě dalšího velkého obchodu Kosmas.cz jsou nejzazšími termíny objednání pro zákazníky, kteří chtějí darovat svým blízkým o Vánocích knihu 20.12., v případě osobního odběru a 14.12., pro ty, kteří se rozhodnou využít služeb České pošty.

Pokud hledáte způsob, jak při nákupu knižních publikací ušetřit, tak jeden z nich může představovat webová služba Kuponer.cz, která nabízí možnost vrácení peněz, známou pod pojmem cashback, v případech, kdy nakoupíte u některého z jejich obchodních partnerů (jmenovitě například Sevt.cz, Alza, Datart či KnihyDobrovsky.cz). Rovněž na této adrese můžete nalézt i stovky různých slevových kupónů, včetně několika, které můžete využít právě i při nákupu knih na Vánoce.

Ať už se rozhodnete pro využití Sevt slevy nebo se rozhodnete ušetřit své peníze nákupem u Alzy či u některého jiného obchodníka, tak vám hlavně přejeme, ať obdarovaného knihou potěšíte a Vánoce prožijete v pohodové atmosféře a v kruhu svých nejbližších.

Technicky zajišťuje Disqus